Świąteczne Katowice, poczuj magię świąt na rynku!

Poczuj magię świąt na katowickim rynku!

18 listopada na katowickim rynku wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających czeka lodowisko, a na placu przed teatrem stoi już konstrukcja młyńskiego koła. Na dziś (czyli 30 listopada o godz. 17:00) zaplanowane jest uroczyste uruchomienie światełek! Sprawdź, co jeszcze będzie na Ciebie czekać!

Choinka w każdej dzielnicy, bombki przygotowane przez uczniów katowickich szkół oraz dzielnicowe jarmarki. Do tego pełen atrakcji Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim Rynku. W grudniu Katowice będą wypełnione świąteczną atmosferą.

– Setki, jeśli nie tysiące mieszkańców naszego miasta już odwiedziły tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim Rynku. Ze względu na konieczność wprowadzenia oszczędności zdecydowaliśmy się na organizację jednej dużej przestrzeni, która przyciąga odwiedzających świątecznym klimatem. Jednak nie zapominamy o dzielnicach naszego miasta, w których staną świąteczne choinki, a do tego w części dzielnic odbędą się mniejsze jarmarki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Na płycie Rynku stoi już świąteczne drzewko – to 14-metrowy świerk, który przyjechał do nas z Orzesza. Na uroczyste uruchomienie światełek na tej choince zapraszam, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców naszego miasta, w najbliższą środę o godz.17.00 – dodaje prezydent. Dekoracje na tej choince zapewni firma Turon.

28 listopada przy sztucznej Rawie, w miejscu gdzie latem stoją feniksy kanaryjskie  ustawione zostały 3 choinki, których dekoracje stanowić będą bombki przygotowane przez dzieci z katowickich placówek oświatowych. To już 7. edycja akcji. W tym roku zaangażowało się w nią 88 przedszkoli i szkół.

Źródło: From the Sky
Fotografia: Rafał Boguski - katowice.eu

Świąteczne drzewka w dzielnicach

W dzielnicach, również montowane lub przyozdabiane będą choinki. Pomimo ograniczenia liczby montowanych ozdób świątecznych, Katowice starają się by takie elementy pojawiły się w różnych częściach miasta. W ubiegłym tygodniu świąteczne drzewka stanęły już m.in. w Bogucicach, Koszutce, Dąbrówce Małej, Szopienicach, Nikiszowcu, Zarzeczu, Ligocie i Giszowcu. W kolejnych dzielnicach choinki będą ustawiane w najbliższych dniach.

Jarmark na Nikiszu

Zdecydowanie największym jarmarkiem dzielnicowym, który już dawno swoim rozmachem i zainteresowaniem ze strony mieszkańców wyszedł poza granice swojej dzielnicy jest „Jarmark na Nikiszu” (9-11 grudnia br.). W tym roku czeka nas 15. edycja tego jednego z najbardziej popularnych jarmarków w regionie, który przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem. Jak co roku, spodziewamy się wielu odwiedzających, którzy przybędą na Nikiszowiec z różnych części Katowic, regionu oraz Polski, a nawet zza granicy.

Zimowe atrakcje

Dzięki sprzyjającej pogodzie od 18 listopada działa także lodowisko przy katowickim Rynku. Tafla o wymiarach 10 na 40 metrów stoi na ulicy Mickiewicza, tuż obok DH Skarbek. Obsługują ją pracownicy MOSiR-u Katowice. Dla posiadających łyżwy korzystanie z lodowiska jest bezpłatne. Ci, którzy sprzętu nie mają mogą go na miejscu wypożyczyć. Za łyżwy czy kask trzeba zapłacić 8 zł za godzinę. Za pingwina lub misia do nauki jazdy – 15 zł za godzinę. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00 oraz w weekendy w godzinach 10.00-20.00.

Źródło tekstu: katowice.eu

Partnerzy i Sponsorzy